Foto: Freepik
Foto: Freepik
Ljubljana – Detektivska zbornica Republike Slovenije (DeZRS) tudi letos organizira Pro bono dan detektivske dejavnosti, ki vsako leto poteka 21. oktobra, na dan, ko je bila leta 1994 sklicana prva ustanovna skupščina DeZRS, ustanovljena zbornica, sprejet statut, določen znak in izvoljeno prvo vodstvo. Pro bono dan bodo letos zaznamovali že osmič zapored. V torek, 21. oktobra, bodo njihovi člani na voljo širši javnosti za brezplačne nasvete s področja detektivske dejavnosti.
»Dogodek je namenjen vsem, ki jih zanima delo detektivov ali imajo vprašanja z našega področja – ponujamo priložnost za brezplačen nasvet, boljše razumevanje našega dela in poklicne vloge, ki jo imamo v družbi,« so pojasnili na zbornici.
Seznam vseh sodelujočih detektivov ter njihove kontaktne podatke najdete na spletni strani zbornice. Ker so detektivi v večini primerov terensko aktivni, priporočajo, da predhodno vzpostavite stik po telefonu ali elektronski pošti in se dogovorite za termin pogovora ali svetovanja.