Živa Remic si je priborila zlato medaljo. / Foto: arhiv OKS-ZŠZ
Živa Remic si je priborila zlato medaljo. / Foto: arhiv OKS-ZŠZ
Kranj – Minulo nedeljo se je v Skopju končal Olimpijski festival evropske mladine. Slovenijo je na tekmovanju zastopalo 118 športnic in športnikov, starih od 14 do 18 let. Kot poročajo iz Olimpijskega komiteja Slovenije - Združenja športnih zvez, so naši mladi športniki navdušili z izjemno požrtvovalnostjo, energijo in timskim pristopom.
V zaključnih ekipnih tekmah je moška odbojkarska reprezentanca v tekmi za tretje mesto morala priznati premoč Italije s 3 : 2, osvojili končno četrto mesto, odbojkarice pa so na tekmi za peto mesto s 3 : 2 premagale Nemčijo.
Moška košarkarska reprezentanca je premagala Izrael s 87 : 86 in osvojila končno peto mesto. Peto mesto je osvojila tudi ženska košarkarska reprezentanca, ki je s 63 : 52 premagala Finsko.
Zzlato kolajno v teku na 400 metrov je osvojila atletinja Živa Remic, ki je hkrati postavila tako osebni kot dva državna rekorda, in sicer v kategorijah starejših in mlajših mladink. Srebrne kolajne so osvojili Maksimilijan Žarić v streljanju z zračno puško na 10 metrov, Maksimilijan Žarić in Lana Kužnik v streljanju dvojic z zračno puško na 10 metrov ter Živa Križ v metu kopja. Bronaste kolajne so osvojili Lenart Dejak v gorskokolesarskem krosu, ekipa deklet v košarki 3 na 3 (Nika Blagus, Anja Močnik, Nika Ocvirk in Lena Trantura) ter ekipa fantov v košarki 3 na 3 (Nik Jovič, Rok Kozel, Miha Smrekar in Martin Žerjal).
Poleg sedmih kolajn so mladi slovenski športniki dosegli še več uvrstitev med deseterico najboljših.
Naslednji poletni Olimpijski festival evropske mladine bo leta 2027 gostil italijanski Lignano.