Prebačevo – Urejanje komunalne infrastrukture v občini Šenčur je vse od njene ustanovitve dalje potekalo neprekinjeno. Že prvi župan Franc Kern je pristopil h gradnji, drugi, Miro Kozelj, je delo nadaljeval, v mandatu Cirila Kozjeka bo opremljanje sklenjeno. Leta 2020 so začeli komunalno opremljati še zadnji dve naselji, in sicer Voklo in Prebačevo. Šenčurski župan Ciril Kozjek je ob tem poudaril, da bo gradbena investicija v južnem delu občine v skupni vrednosti 5,6 milijona evrov sklenjena še pred predvidenim izvedbenim rokom, tj. 30. avgustom. »Ob začetku novega šolskega leta bomo tako zagotovili prevoznost vseh cest,« je dodal župan in se zahvalil vsem občanom za potrpežljivost in izvajalcem, ki so kljub vročini gradili neprekinjeno.
Kot je pojasnil Aleš Puhar, vodja oddelka za okolje in prostor na Občini Šenčur, položitev zadnje cevi pomeni, da so z javno fekalno kanalizacijo stoodstotno opremljena obstoječa naselja in objekti. »A javni kanalizacijski sistem se bo še naprej dograjeval in gradil, saj se naselja v naši občini nenehno širijo in razvijajo,« je dodal.
Gradnja javnega kanalizacijskega sistema se je začela leta 1997 na Gasilski cesti v Šenčurju. V obdobju prvega župana so zgradili tudi povezovali kanal iz Šenčurja proti Kranju, ki je omočil priključitev na čistilno napravo v Kranju. V mandatu Kozelja se je kanalizacija dograjevala v Šenčurju, Srednji vasi in severnem delu šenčurske občine. »V tem času je potekal projekt Gorki, ki je bil pomemben tudi zaradi novogradnje in nadgradnje čistilne naprave v Kranju, kamor se odvaja in čisti komunalna odpadna voda celotnega severnega dela naše občine,« je dejal Puhar. V zadanih dveh letih so poleg opremljanja južnega dela občine zgradili tudi komunalno čistilno napravo v Trbojah, na katero so priključeni vsi objekti iz južnega dela občine. »Z zadnjo cevjo smo skupno položili dobrih 66 kilometrov kanalizacijskega omrežja, poleg tega imamo še eno čistilno napravo in nekaj črpališč,« je povedal Puhar in poudaril, da v vseh 25 letih niso zabeležili nesreče in težje poškodbe pri delih. »Kar pomeni, da so izvajalci delali v skladu s predpisi in skrbeli za varnost svojih delavcev.«
Ob položitvi zadnje cevi na Prebačevem so bili prisotni glavni deležniki ob začetku in koncu gradnje, med njimi tudi prvi župan Franc Kern, Janez Frantar, ki je tedaj s strani Občine Šenčur vodil gradnjo, direktor Gorenjske gradbene družbe Stanislav Remic, prvi mož Garnola Jurij Krč, direktor Komunale Kranj Matjaž Berčon in predstavniki projektantov ter izvajalcev.