Krvodajalci so se kljub počitniškemu času prejšnji teden množično udeležili akcije, ki je potekala v Osnovni šoli Škofja Loka – Mesto. / Foto: Vilma Stanovnik

Uspešne krvodajalske akcije

Škofjeloško območje sodi med tiste, kjer domačini redno darujejo kri, v škofjeloškem območnem združenju Rdečega križa Slovenije pa so zelo zadovoljni tudi z udeležbo na letošnjih pomladno-poletnih krvodajalskih akcijah.

Z udeležbo smo več kot zadovoljni in se iskreno zahvaljujemo vsem krvodajalcem za darovano kri. Z njihovim plemenitim dejanjem, ko so darovali del sebe za pomoč sočloveku, so nekomu pomagali ob težki bolezni ali celo rešili življenje. Najlepša hvala tudi prostovoljcem, ki so pomagali, da so bile akcije tako uspešne.

Škofja Loka – Na škofjeloškem območju je bilo lani organiziranih kar dvajset odvzemnih dni, ob 3.783 prihodih krvodajalcev na akcijo pa so, glede na odstotek darovane krvi na prebivalca, na tretjem mestu v Sloveniji.

Z udeležbo so zelo zadovoljni

Prejšnji teden so se končale letošnje pomladno-poletne krvodajalske akcije, ki se jih je v vseh štirih občinah na Škofjeloškem udeležilo 1373 krvodajalcev. Začele so se 20. maja v Žireh, junija so potekale v Škofji Loki in Železnikih, ta mesec pa še v Poljanah in nato znova v Škofji Loki.

»Z udeležbo smo več kot zadovoljni in se iskreno zahvaljujemo vsem krvodajalcem za darovano kri. Z njihovim plemenitim dejanjem, ko so darovali del sebe za pomoč sočloveku, so nekomu pomagali ob težki bolezni ali celo rešili življenje. Najlepša hvala tudi prostovoljcem, ki so pomagali, da so bile akcije tako uspešne,« je bila zadovoljna sekretarka Rdečega križa Slovenije – Območnega združenja Škofja Loka Fani Mikš.

Mikševa je hkrati že povabila na naslednje krvodajalske akcije. Prava bo v Žireh v začetku septembra (2. in 3. septembra), nato pa med jesenskimi počitnicami (od 28. do 30. septembra) še v Škofji Loki.

Letovanje otrok

Kot je tudi povedla Mikševa, je na Debelem rtiču že konec junija na zdravstveno napotnico letovalo 40 otrok, dodatno še 22 otrok iz socialno šibkih družin s pomočjo donacije Radia ena in podjetja Tuš.

Včeraj je pod vodstvom dolgoletnega prostovoljca dr. Damjana Slabeta ob Kolpo v Marindol odšlo 55 otrok, kar je njihovo že trideseto taborjenje. »V kratkem bomo začeli razdeljevati hrano, ki smo jo prejeli iz Evropskega socialnega sklada za odpravljanje materialne prikrajšanosti v Sloveniji. Prav tako smo šoloobveznim socialno ogroženim otrokom poslali naročilnice za nakup šolskih potrebščin,« je tudi pojasnila sekretarka Fani Mikša.

Mikševa je tudi povedala, da jim dela ne bo zmanjkalo niti jeseni, saj bodo bolničarji na terenu izvajali predstavitve oživljanja ob septembrskem svetovnem dnevu prve pomoči, začeli bodo krožke v osnovnih šolah, nadaljevali obiske in srečanja starejših in skrbeli za vse druge dejavnosti.

×