Prejemnice priznanj skupaj z županom Matjažem Rakovcem in predsednico društva Zdenko Kavčič / Foto: Primož Pičulin

Prejemnice priznanj skupaj z županom Matjažem Rakovcem in predsednico društva Zdenko Kavčič / Foto: Primož Pičulin

Deset let telovadbe v gaju

Skupina Prešernov gaj, del društva Šola zdravja, je praznovala deseto obletnico svojega delovanja.

Kranj – Društvo Šola zdravja je bilo ustanovljeno leta 2006, ko je prva skupina začela delovati v Celju. Njihova osnovna dejavnost je jutranja telovadba po metodi »1000 gibov«, ki spodbuja redno gibanje in zdrav življenjski slog.

Cirila Resman, vodja skupine Prešernov gaj, je ob 10. obletnici delovanja skupine izpostavila pomen skupnosti in skupne vadbe: »Septembra 2014 se je prav v Prešernovem gaju začelo s telovadbo po metodi 1000 gibov po metodi Nikolaya Grishina. Takrat smo se tudi pridružile slovenskemu društvu Šola zdravja. Veseli smo, da se praznovanja udeležujejo tudi 'oranževci' ostalih skupin, s katerimi se pogosto srečujemo. Vsakdo pripomore, da naš duh prostovoljstva ne usahne,« je dejala in dodala, da so močna, prijetna skupnost. Podarila je tudi kako pomembno je medsebojno spodbujanje in podpora. Skupina Prešernov gaj trenutno šteje 37 članic in dva člana, največ članov pa je imela leta 2016, ko jih je bilo 42. Priznanje za deset let sodelovanja so prejele Metka Štok, Marija Gogala, Minka Potočnik, Tončka Mikelj, Beba Noe, Jožica Pelko, Mojca Štular, Joži Šmid, Anica Mokič in Štefka Plaznik.

Na dogodku je članice in člane nagovoril tudi kranjski župan Matjaž Rakovec: »Ni pomembno le zavedanje o vsakodnevni aktivnosti, ampak tudi prijateljstvo in širjenje pozitivne energije, ki je oranžnim telovadcem res ne manjka. Čestitam, da vztrajate, da spodbujate drug drugega in da vsak dan, četudi je težko, ohranjate športni duh.«

Predsednica društva Šola zdravja Zdenka Kavčič pa je izrazila veselje ob pogledu na skupnost, ki v Kranju tako lepo deluje. »Vse bistvo se začne v majhnih celicah, v lokalnih skupnostih, ki jih ustvarjamo in ohranjamo. To je tisto, kar rabi naša družba – povezovanje, pomoč, skrb. To dela družbo živo, to nas dela žive.«