Julian Alps trail Run 2025 Kranjska Gora / Foto: Nik Bertoncelj

Tudi septembrski lepi dnevi so v Kranjsko Goro privabili številne obiskovalce, med drugim tekače in navijače na Julian Alps trail Run / Foto: Nik Bertoncelj

Gostje se radi vračajo

Na Turizmu Kranjska Gora so predstavili analizo poletne turistične sezone in že povabili na pestro dogajanje v času jesenskih počitnic.

Kranjska Gora – Po analizi Turizma Kranjska Gora je bilo v kranjskogorski občini junija letos 101.401 nočitev, julija 174.479 nočitev in avgusta 184.311 nočitev. Povprečna doba bivanja v tem obdobju je bila 2,7 dneva, med gosti so bili pretežno Slovenci, sledili so Nemci, Čehi, Poljaki in Italijani. Še posebno so, kot je dejala sodelavka Turizma Kranjska Gora Katja Hartman, zaznali porast čeških gostov. »Rezultati so v skladu s pričakovanji in primerljivi z lanskimi. Bolj kot večjega obiska gostov smo veseli, da se gostje radi vračajo in da destinacija ostaja privlačna skozi celo leto,« je poudarila.

Tudi v času jesenskih počitnic bodo zagotovili dogajanje za vse generacije, so že napovedali na Turizmu Kranjska Gora. »Pripravili smo program, ki združuje ustvarjalne delavnice, družinsko zabavo in glasbo za mlade ter odrasle. Med 25. in 28. oktobrom bodo otroci lahko sodelovali na brezplačnih delavnicah Slikaj! Snemaj! Postani ustvarjalec!, kjer se bodo na preprost in zabaven način spoznali s fotografijo, snemanjem, montažo ter varno uporabo spleta. Na dogodku bodo lahko iz prve roke srkali znanje, ki jim ga bodo posredovali znani obrazi iz sveta fotografije in snemanja. Pridružila se nam bosta Arne Hodalič in Vid Pintarič.«

Dne 31. oktobra bo v Dvorani Vitranc Noč čarovnic za otroke, ki bo ponudila izrezovanje buč, poslikave obrazov, čarobne napoje, sobo strahov, nastopil pa bo tudi glasbenik Nipke. »Dogodek je namenjen predvsem družinam z otroki, ki želijo doživeti pravo izkušnjo za noč čarovnic. Za večerno dogajanje pa bo isti dan koncert skupin Hamo & Tribute 2 Love in Mrfy, ki bosta poskrbeli za energičen glasbeni zaključek počitnic,« je sklenila in na dogodke v imenu Turizma Kranjska Gora povabila Katja Hartman.