Z razstavo so šolsko avlo spremenili v prostor, kjer je bilo moč začutiti solidarnost, povezanost in veselje ob pomoči drugim. / Foto: Arhiv šole

Z razstavo so šolsko avlo spremenili v prostor, kjer je bilo moč začutiti solidarnost, povezanost in veselje ob pomoči drugim. / Foto: arhiv šole

Dobrodelni učenci

Na Osnovni šoli Orehek Kranj in njeni podružnici v Mavčičah je v decembru potekal dobrodelni projekt, s katerim so se odločili pomagati tistim, ki v prazničnem času najbolj potrebujejo toplino, podporo in pomoč.

Projekt je nastal na pobudo predstavnikov šolske skupnosti, ki so k dobrodelnosti spodbudili tudi svoje sovrstnike. Vsak razred si je po besedah mentoric šolske skupnosti Simone Merljak, Jasmine Cvek in Andreje Ajdovec izbral svoj humanitarni projekt in poskrbel, da je zbrano prišlo na pravi naslov. Ustvarili so tudi plakate, s katerimi so sošolce spodbujali k sodelovanju in širili sporočilo o pomembnosti pomoči drugim.

Vsak razred si je izbral svoj humanitarni projekt in poskrbel, da je zbrano prišlo na pravi naslov.

Na obeh šolah so tako ves mesec pridno zbirali različne potrebščine – od oblačil in igrač do hrane za ljudi in živali, pa tudi šolske potrebščine za otroke v kriznem centru Kresnička in živila za Anino zvezdico, z Nasmeškotkom pa so pomagali programu Botrstvo. V enem od razredov so se priključili dobrodelnemu bazarju v vrtcu in ves izkupiček od prodanih izdelkov namenili njim. Vsi učenci na PŠ Mavčiče so se odločili, da bodo s svojimi ročno izdelanimi voščilnicami polepšali praznične dni oskrbovancem doma za ostarele, pri čemer je vsak učenec razveselil dva starostnika. »Nekateri so izbrali pomoč sošolcu, drugi so se aktivno podali v pomoč starejšim osebam, prvošolci pa so zbirali igračke za šolsko zobno miško, da bo ta z njimi obdarila svoje najmlajše obiskovalce,« so pojasnile mentorice, ponosne na učence, ki so pokazali zrelost, odgovornost in željo pomagati. »Dobrodelnost je vrednota, ki jo želimo učencem predajati vsak dan, december pa je pravi čas, da to pokažemo skozi konkretna dejanja.« Projekt so zaokrožili z razstavo v šolski avli. »Razstava ni bila le prikaz njihovega dela, temveč tudi opomnik, kako lahko majhni koraki vodijo k velikim spremembam,« so poudarile mentorice in dodale, da je tako avla postala prostor, kjer je bilo moč začutiti solidarnost, povezanost in veselje ob pomoči drugim. »Projekt na OŠ Orehek je dokaz, da dobrodelnost ne pozna meja in da ima lahko skupni trud celotne šolske skupnosti globok vpliv na življenja tistih, ki potrebujejo pomoč.«