Klemen Slakonja Evrovizija 2025 / Foto: Arhiv Rtv Slo

Klemen Slakonja se ni uvrstil v veliki finale Pesmi Evrovizije. / Foto: arhiv RTV (Sarah Louise Benett/EBU)

Klemena v finalu ne bomo videli

Slovenski predstavnik Klemen Slakonja se s skladbo How Much Time Do We Have Left ni uvrstil v veliki finale 69. Pesmi Evrovizije.

Klemen se je v prvem predizboru na odru dvorane St. Jakobshalle v Baslu predstavil z močno čustveno in vizualno dodelano točko, ki pa žirije in gledalcev ni prepričala dovolj za napredovanje med najboljših deset. Na evrovizijskem odru sta se Klemenu pridružila plesalca Miha Furlan in Matic Zadravec ter njegova partnerka Mojca Fatur. Umetniški koncept nastopa so skupaj ustvarili Klemen Slakonja, Erik Bukovnik, Edward Clug in Nejc Levstik, ki je hkrati prevzel vlogo režiserja in kreativnega direktorja. Nastop je zaznamovala močna simbolika časa in minljivosti, ki jo je dopolnjevala dinamika svetlobnih učinkov Črta Birse. Klemen je avtor tako glasbe kot besedila pesmi, pri glasbeni produkciji pa sta sodelovala Maja Slatinšek in Ryan David Small.

V pesmi se sprašuje o našem odnosu do časa, življenja in medsebojnih povezav, kar je skušal prenesti tudi v nastop. Po razglasitvi rezultatov je slovenski predstavnik dejal, da si je z ekipo iskreno želel uvrstitve v finale. »Gotovo smo si z ekipo želeli, da ves ta trud, vsa ta pozitivna energija, ki sta bila vložena v projekt, obrodita sadove v obliki finala,« je povedal. Dodal je, da so bili na podlagi odzivov celo optimistični glede morebitne višje uvrstitve, vendar je realnost žal drugačna. »Res smo dali vse od sebe, ampak očitno to ni bilo dovolj,« je zaključil.

Tudi hrvaški predstavnik Marko Bošnjak, ki je nastopil s pesmijo Poison Cake, se ni uvrstil v finale. Njegova izvedba je bila sicer tehnično dovršena in vokalno prepričljiva, a rezultat ni zadostoval za nadaljevanje tekmovanja.