Ko se glasba preseli iz učilnic na pravi oder. / Foto: arhiv organizatorja, Jana Jocif
Ko se glasba preseli iz učilnic na pravi oder. / Foto: arhiv organizatorja, Jana Jocif
Zaključni nastopi učencev glasbenih šol mladim glasbenikom ponujajo dragoceno priložnost, da svoje znanje predstavijo širši javnosti ter začutijo, kako glasba zares zaživi v stiku z občinstvom. Kranjski Klubar je tudi letos odprl vrata učencem glasbenih šol, ki prve odrske izkušnje nabirajo pred občinstvom. Med letošnjimi udeleženci je tudi glasbena šola Glasbosned, ki jo vodi Janez Šter. V Klubaru pa so se ves teden vrstili zaključni nastopi učencev različnih starosti in glasbenih usmeritev. »Nastop je nekaj čisto drugega kot ura v učilnici. Tu so trema, občinstvo, aplavz in občutek, da glasbo deliš z drugimi,« poudarja Šter. Koncertno dogajanje so sklenili v petek z nastopom učencev glasbene šole Aratik, ki jo vodi kitarist Anže Vidic. Mladi nastopajoči so pustili zelo dober vtis ter pokazali, koliko znanja, predanosti in poguma se skriva za urami vaj.