Četrt Lastarria v Santiagu de Chile je umetniški in zgodovinski center mesta. / Foto:

Četrt Lastarria v Santiagu de Chile je umetniški in zgodovinski center mesta. 

Potepanje po Čilu in Argentini (7)

Zadnje dni sva preživela v prestolnici Čila, obdani z zasneženimi Andi na vzhodu in puščavsko ravnico, ki se na zahodu preliva v dolge obale Tihega oceana. Santiago de Chile je leta 1541 ustanovil španski konkvistador Pedro de Valdivia, njegova sodobna kulturna scena pa vključuje številne festivale, bogato ulično umetnost, odlične restavracije ter zanimive umetniške četrti, kot sta Bellavista in Lastarria.

Kulturna center mesta

Če sva se v Patagoniji oblačila v tople puhovke, naju je Santiago presenetil z večnim soncem in visokimi, poletnimi temperaturami. Vstop v nov letni čas je mesto praznovalo s povorko ogromnih napihljivih junakov Marvela, Disneyja in Vojne zvezd, ki je z več tisoče obiskovalci povzročila pravi kaos, da sva se po nekaj poskusih le s težavo zdrenjala na metro in se prebila do Lastarrie. Tam sva se zapodila v čudovito knjigarno Ulises, se po ozkih tlakovanih ulicah sprehodila mimo tržnice lokalnih umetnikov in se po postanku na tortici in kavi, povzpela še na razglednik Cerro Santa Lucia.

Slovo

Le slabo uro vožnje iz centra mesta, se med nizkimi griči razprostirajo nasadi vinogradov, ki skupaj s pripadajočimi mondenimi vilami privabljajo domače in tuje vinarje ter novih izkustev željne turiste. Kot slednja sva se z Nejcem na najin zadnji dan zapeljala še v Casablanco, kjer so nama v vinarni Casas de Bosque predstavili proces pridelave vina in naju na degustaciji presenetili z odličnimi okusi lahkih belih in težkih aromatičnih rdečih vin. Precej dobre volje, sva po končani degustaciji »uštopala« še prevoz do mesta in se popoldne podala v lov za spominiki: mate čaj za brata, sladki alfajoresi za prijatelje in kuharska knjiga zame, da bom lepe spomine na potovanje lahko kadarkoli obudila v najini kuhinji.

(Konec)