takšno je življenje / Foto: Adrijan Pregelj, Rtv Slovenija

Na vasi zna biti življenje polno izzivov, tudi zanimivih ... / Foto: Adrijan Pregelj, RTV Slovenija

Takšno je življenje

Oktobra na male zaslone prihaja nova nadaljevanka Takšno je življenje.

Televizija Slovenija se je po nekajletni produkciji kriminalk obrnila k novem formatu – družinski nadaljevanki, namenjeni najširši publiki. Naslov nadaljevanke je Takšno je življenje, na male ekrane, natančneje na prvi program Televizije Slovenija, pa prihaja 10. oktobra.

O konceptu sta avtorja nadaljevanke Jani Virk in Barbara Daljavec povedala naslednje: »V poplavi kriminalnih serij, nasilja in strahu v svetu, ki ga živimo, sva skupaj z avtorsko ekipo želela ustvariti nadaljevanko, ki slavi raznovrstnost življenja in s toplino in humorjem prikazuje, da ljudje nismo ne samo dobri ne zgolj slabi. Želela sva povedati zgodbo običajnih ljudi v času, ko se bolj ali manj vsi skrivamo v svojih svetovih za različnimi ekrani, in celo družino spet pripeljati pred en ekran. In jim ponuditi mogoče kakšen nov, mirnejši in upanja poln pogled na svet, ki si ga delimo.«

V nadaljevanki spremljamo zgodbo družinske zdravnice Maje Križaj (igra jo Ana Hribar), ki se po moževi finančni polomiji z družino preseli iz Ljubljane na idilično Gorenjsko, v majhen kraj Velika vas. Vendar se hitro izkaže, da trava na podeželju ni bolj zelena kot v mestu. Maja se kmalu po prihodu v Veliko vas zameri županovi ženi in uspešni podjetnici Ireni Vouk (igra jo Vesna Slapar), pa tudi z vaščani se ne ujame najbolje. Različni značaji in pogledi na življenje pripeljejo do številnih hudomušnih zapletov, družinskih dram in romantičnih presenečenj.

Prva klapa nadaljevanke je padla maja 2025, posneta bo v 76 snemalnih dneh, večina interjerjev je posneta v studiih, ki so jih zgradili v Ljubljani, zunanji kadri pa so posneti na območju Jezerskega in Preddvora. Zadnja klapa bo padla v teh dneh.

Igralska zasedba poleg omenjenih igralk pokriva vse generacije, v vidnejših vlogah nastopajo še Matej Puc, Žiga Saksida, Vesna Jevnikar, Janez Škof, Mila Fürst, Ivan Vastl, Vesna Ponorac, Rok Velikonja, Gaber Trseglav, Damijan Perne, Žiga Čamernik, Jernej Gašperin in Andrej Murenc. Glede na to, da se nadaljevanka dogaja v namišljeni gorenjski vasici, pa večina najbolj izpostavljenih igralcev in tudi naturščikov prihaja s področja gorenjske narečne skupine.