V Bohinju želijo tudi s pomočjo turizma ohranjati izjemno naravno in kulturno dediščino. / Foto: Marjana Ahačič

Usmeritev v trajnostni razvoj in povezovanje ostaja

V Bohinju so v preteklih letih izoblikovali kakovosten in dolgoročno vzdržen model zelenega turizma v sozvočju z identiteto Bohinja, ki ga želijo nadgraditi in okrepiti, je ob predstavitvi letošnjega programa dela Turizma Bohinj poudaril direktor Klemen Langus.

Še naprej si bodo prizadevali za povečevanje števila prihodov in prenočitev v času zunaj glavne sezone, promocijo, ki bo osredotočena na domače in bližnje evropske trge, pa tudi za pripravo predloga uvrstitve fužinarsko-studorskih planin na začasni seznam Unesca.

Bohinjska Bistrica – Bohinjski občinski svet je potrdil program Turizma Bohinj za letošnje leto. Kot je povedal direktor javnega zavoda Klemen Langus, središče delovanja še naprej ostaja povezovanje kmetijstva in turizma, s čimer želijo uravnovesiti razvoj v občini. »Turizma ni brez poseljenosti podeželja, živih planin ter travnikov in njiv, ki ustvarjajo našo značilno krajino,« je poudaril.

Druga pomembna usmeritev ostaja prehajanje v trajnostno mobilnost, kar pomeni zmanjševanje prometne obremenjenosti Bohinja z odmikanjem prometa proč od jezerske sklede in povečevanje uporabe javnega prevoza. »Številke kažejo, da smo na pravi poti, je pa uresničevanje te strategije težko in zahtevno, čeprav je naše vodilo ves čas, da z ukrepi za zmanjševanje pritiska prometa ob tem, da določene možnosti vzamemo, v zameno tudi nekaj damo,« je pojasnil.

Tretja komponenta dela zavoda pa je povezovanje v sistemu Julijske Alpe. Organizacija, je prepričan Langus, mora biti v prihodnje še močnejša in nadgrajena, saj le tako lahko konkurirajo drugim regijam v Sloveniji in širše v Evropi.

»Nadgrajujemo tudi dosedanje delo v smislu pridobivanja evropskih sredstev in načrtujemo upravljanje destinacije na področju dejavnosti na prostem, pri čemer je temeljnega pomena usklajevanje interesov in potreb vseh deležnikov, tako kmetov kot lastnikov in turistov oziroma obiskovalcev,« je še pojasnil in poudaril, da ena ključnih nalog zavoda vsekakor ostaja iskanje ravnotežja med deležniki, ki v Bohinju živijo, in tistimi, ki prostor uporabljajo, Turizem Bohinj pa pri tem vidi kot organizacijo, ki povezuje in vzpostavlja partnerstva tudi navzven.

Še naprej si bodo prizadevali za povečevanje števila prihodov in prenočitev v času zunaj glavne sezone, za izboljšanje upravljanja turistične infrastrukture, za katero skrbijo, za promocijo, ki bo osredotočena na domače in bližnje evropske trge, pa tudi za pripravo predloga uvrstitve fužinarsko-studorskih planin na začasni seznam Unesca.

Ena od pomembnih nalog Turizma Bohinj je še priprava strategije razvoja turizma do leta 2030. Kot poudarja Langus, želijo, da bi odražala njihovo razumevanje turizma kot dejavnosti, ki je močno vpeta v celotno delovanje lokalnega gospodarstva in ustroj skupnosti.

»V preteklih letih smo zastavili kakovosten in dolgoročno vzdržen model zelenega turizma v sozvočju z identiteto Bohinja, ki pa si ga želimo še nadgraditi in okrepiti. V partnerstvu s ponudniki, lokalno skupnostjo in vsemi skupinami deležnikov bomo iskali načine, da bomo tudi s pomočjo turizma ohranjali izjemno naravno in kulturno dediščino Bohinja ter karakter podeželskega in kmetijskega območja z urejeno kulturno krajino, okrepili medsektorske povezave med turizmom in vsemi temeljnimi dejavnostmi, dvignili kakovost doživljanja Bohinja za obiskovalce in zagotovili kakovost življenje celotne lokalne skupnosti – danes in za jutri.«

Oddajte svoj komentar

Kranj 20°

oblačno
vlažnost: 95 %
veter: JZ, hitrost: 11 km/h

19/27

sobota

16/31

nedelja

17/29

ponedeljek

Vremenska napoved

Po

To

Sr

Če

Pe

So

Ne

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

OBVESTILA / Šmarjetna gora, 20. julij 2024

Praznovanje godu sv. Marjete

PRIREDITVE / Škofja Loka, 20. julij 2024

Spominska slovesnost v Dolenji vasi

OBVESTILA / Škofja Loka, 21. julij 2024

Srebrna maša Robija Friškovca

OBVESTILA / Šmarjetna gora, 21. julij 2024

Praznovanje godu sv. Marjete

OBVESTILA / Škofja Loka, 21. julij 2024

Srebrna maša Robija Friškovca

OBVESTILA / Šmarjetna gora, 21. julij 2024

Blagoslov vozil na Šmarjetni gori

RAZSTAVE / Kranj, 22. julij 2024

Razstava udeleženk likovnega tečaja

IZLETI / Kranj, 23. julij 2024

Kolesarski izlet v dolino Hrastnice

 

 
 

 

 
 
 

Sprememba lastništva v Adrii Tehnika / 21:17, 19. julij

Ali smo Slovenci res tako slabi gospodarji, da moramo kar razprodajati naše firme? Upam, da se ne spomnijo in komu prodajo kar celo Slovenijo.

Sprostili bodo promet s traktorji / 21:14, 19. julij

Nimam nič proti, bi bilo pa lepo od kmetov, da bi, kadar nanosijo zemljo ali druge zadeve na cesto, da to tudi pospravijo za seboj.

Po analizi rahla prednost lokaciji v Radovljici / 07:55, 19. julij

Ne more biti regijska bolnišnica v neki vasi. Samo Kranj je primerna lokacija. V Radovljici naj pustijo neokrnjeno naravo. Sicer bo župan sl...

Po analizi rahla prednost lokaciji v Radovljici / 22:29, 18. julij

Merker1 malo si preberi:
https://www.gorenjskiglas.si/article/20240321/PIS/240329945/1241/gorenjska-bolnisnica

Po analizi rahla prednost lokaciji v Radovljici / 14:19, 18. julij

Tako Radovljica kot Jesenice so za spodnji konec Gorenjske, ki je doslej nihče ni nič vprašal, pa bi moral, predaleč. Nihče se ne ukvarja s ...

Analiza / 14:03, 18. julij

Ob razpravah o lokaciji nove gorenjske bolnišnice naj opozorim na argument, ki ga v analizi ministrstva za zdravje ni zaslediti, pa bi moral...

Po analizi rahla prednost lokaciji v Radovljici / 10:35, 18. julij

Bolnišnica sredi prometnega mesta ni dobra rešitev. Že zdaj so kolone avtomobilov v tistem koncu, kaj bi bilo šele potem. V Murski Soboti j...