Pri projektu so sodelovali učenci treh kranjskih šol, stari med 11 in 13 let. Plakati so nastajali pod budnim očesom njihovih mentorjev. Na fotografiji so najboljši, tudi v družbi koordinatorice pri kranjskih Lionsih Sonje Toporš (levo). / Foto: Maj Peterka

Pri projektu so sodelovali učenci treh kranjskih šol, stari med 11 in 13 let. Plakati so nastajali pod budnim očesom njihovih mentorjev. Na fotografiji so najboljši, tudi v družbi koordinatorice pri kranjskih Lionsih Sonje Toporš (levo). / Foto: Maj Peterka

Skupaj smo eno

Mladi ustvarjalci ponovno s pomočjo likovnega izraza širili sporočilo miru.

V mestni knjižnici Kranj je Lions klub Kranj odprl razstavo projekta Plakat miru z naslovom Skupaj smo eno.

Njihova predstavnica ter koordinatorica projekta Sonja Toporš je obiskovalce ob odprtju opomnila, da je namen dogodka spodbujanje mladih, otrok k razmišljanju o življenju, miru na svetu, prihodnosti, ljubezni in medsebojni pomoči.

Natečaj

Svojo umetnostno nadarjenost so mladi ustvarjalci lahko prikazali skozi likovno izražanje. Njihova naloga je bila, da se z risbami karseda približajo osrednji temi projekta, ki je vsako leto enaka, to je pomen besede mir. Njihove ideje so se kazale skozi različne tehnike risanja in raznolikost motivov. Sodelovali so učenci treh različnih kranjskih šol, stari med 11 in 13 let. Pod budnim očesom mentorjev so se lahko potegovali za zmagovalna mesta. Prvo mesto na natečaju je osvojila Hana Jakič z Osnovne šole Stražišče pod mentorstvom Maje Draksler. Njena slika se je s tem uvrstila tudi na državno ocenjevanje, kjer izbirajo najboljše slike vseh natečajev Plakat miru po celotni Sloveniji. Drugo mesto je osvojila Sara Jenko z Osnovne šole Orehek pod mentorstvom Marije Perdih, tretje mesto pa je pripadlo učencu Osnovne šole Simona Jenka Jonasu Jokiču pod mentorstvom Romane Renko.

Spremljevalni program

Kulturno prireditev so z glasbenimi nastopi dopolnili Lara Lavrič z Osnovne šole Orehek z igranjem kitare, Jan in Tadej Ostović z Osnovne šole Stražišče​, ki sta igrala na violino in bas, za konec pa je zbrane s pevskim in glasbenim nastopom očarala še Tjaša Rauter s konservatorija za glasbo. Razstava bo na voljo za ogled še tri tedne na otroškem oddelku Mestne knjižnice Kranj.

Članica Lions kluba Kranj​ Sonja Toporš je pred koncem dogodka spregovorila tudi o pomembnosti učiteljev likovne umetnosti, saj ti s svojim znanjem, podporo in spodbudo pomagajo otrokom razvijati ustvarjalnost in ljubezen do umetnosti.