Lokalna novica je kraljica!

V Lancovi vasi zagoreli odpadni elektronski odpadki in plastika (dopolnjeno) -> z izjavo župana Vidma v 3. in 4. odstavku Videm pri Ptuju

V podjetju v Lancovi vasi na območju občine Videm je danes izbruhnil ogenj. Kot so sporočili z mariborske Policijske uprave, so trenutno na kraju požara policisti in gasilci. Ker gorijo odpadni elektronski odpadki in plastika, je nevarno vdihavanje dima, zato so ljudi pozvali, naj se ne približujejo kraju požara in naj zaprejo okna.***
Po neuradnih informacijah naj bi zagorelo v podjetju Ekologo, ki ima poslovno enoto tudi na Vidmu. Podjetje se ukvarja z ravnanjem z odpadki.
Župan občine Videm Brane Kolednik je za STA potrdil, da je okrog 13.00 zagorelo v podjetju Ekologo, na območju njihovega razgradnega centra v industrijski coni v Lancovi vasi, kjer predelujejo elektronske naprave in plastiko. \"Aktivirana so bila vsa gasilska društva iz naše občine. Požar je bil hitro lokaliziran in pogašen, a je povzročil gost črn dim in neprijetne vonjave,\" je dejal.
Po njegovih besedah so na terenu še vedno gasilske enote, ki prekopavajo in dodatno gasijo plastiko, da preprečijo ponoven vžig. \"V neposredni bližini je bilo tudi nekaj vnetljivih tekočin, zato je bila hitra intervencija ključna,\" je še dodal Kolednik.
Gasilci so požar pogasili, več informacij o vzrokih bo znanih kasneje. (konec)vit/lem STA143 2025-03-14/15:06
×