Tekma za prvo mesto je bila precej tesna, PD Medical je v sezoni izgubil le proti neporaženemu OKSEE. / Foto: Tina Dokl

Tekma za prvo mesto je bila precej tesna, PD Medical je v sezoni izgubil le proti neporaženemu OKSEE. / Foto: Tina Dokl

Gorenjska košarkarska liga sklenila rekordno sezono

Polna dvorana v Naklem je spremljala zaključni turnir Gorenjske košarkarske lige, na katerem je OKSEE drugo leto zapored osvojil naslov prvaka.

Naklo – Slabo vreme je zaključni turnir z novega igrišča v športnem parku preselilo v telovadnico OŠ Naklo. V polfinalu je OKSEE premagal Fenix Bar 45ers (53 : 38), PD Medical pa Zavrh Jesenice (70 : 65). Finale se je začel previdno (12 : 8), do odmora pa je OKSEE povedel s 33 : 21. Kljub tesni končnici, v kateri se je PD Medical dvakrat približal na sedem točk zaostanka, je OKSEE slavil s 66 : 58. OKSEE je prevladoval v rednem delu in potrdil status favorita. Za PD Medical je drugo mesto največji uspeh v zgodovini ekipe. Dean Bunčič je bil razglašen za najboljšega strelca rednega dela in hkrati za igralca zaključnega turnirja – na 11 tekmah je dosegel več kot 200 točk. »Liga je bila kar izenačena. Ne glede na to, da smo bili brez poraza, ni bilo lahko. Izkušnje delajo razliko,« je povedal. »Dokler bomo zmagovali, bomo na igrišču,« je v šali dodal. Priporočam.si je po dramatični končnici premagal Spartak s 67 : 66 in postal prvak 2. GKL ter napredoval v višji rang. »Mladi fantje iz Naklega so si to zaslužili z borbenostjo,« je dejal vodja tekmovanja Dušan Plevnik. Liga letos združuje 13 ekip, pred tremi leti pa jih je nastopalo le pet – dokaz, da rekreativna košarka na Gorenjskem živi in se širi.