Blejec Isak Žvegelj bo danes nastopil v četrtfinalu enojca. / Foto: osebni arhiv

Začele so se olimpijske igre

Pariz – Petkova slovesnost ob odprtju olimpijskih iger v Parizu je bila nekaj posebnega, saj prvič ni potekala na stadionu, ampak na vodi. Na več kot 90 ladjicah olimpijske delegacije pred 300.000 gledalci so se reprezentance predstavile na sprevodu po reki Seni skozi središče Pariza. Slovenija se je predstavila kot 170. izmed 205 reprezentanc, zastavonoši sta bila kanuist Benjamin Savšek in rokometašica Ana Gros. Za Slovence je bil uspešen že drugi dan olimpijskih iger, saj sta zmagali obe slovenski ekipi, ki sta nastopili v Parizu. Rokometašice so po četrtkovem uvodnem visokem porazu proti Dankam na drugi tekmi s 30 : 23 ugnale tekmice iz Južne Koreje. Danes jih čaka Nemčija, v četrtek se bodo pomerile z Norvežankami, v soboto pa še s Švedinjami. V nadaljevanje se bodo uvrstile prve štiri ekipe.

Nekaj več dela so na premierni tekmi na olimpijskih igrah imeli slovenski odbojkarji, ki so Kanado v prvih dveh nizih nadigrali s 25 : 21 in 25 : 20, Kanadčani so bili v tretjem nizu boljši z 20 : 25, v četrtem pa so bili naši boljši s 25 : 21. Danes Slovenijo čaka Srbija, v petek pa Francija. Kapetan Tine Urnaut je bil vesel, ker so že prvo tekmo odigrali na dovolj visoki ravni in premagali Kanado. »Dokazali so, da so vrhunski nasprotniki. Vidim, da imamo še veliko rezerv v 'side outu', in želim si, da to popravimo na naslednjih tekmah in še pri tem elementu igre dobimo konstantnost,« pravi Urnaut.

Slovenski rokometaši so na olimpijskih igrah odigrali dve tekmi. Po dobrem prvem polčasu na sobotni tekmi s Španijo so na koncu izgubili z 22 : 25. Izbranci slovenskega selektorja Uroša Zormana so se včeraj pomerili s Hrvaško, ki je v prvem polčasu pokazala prevlado, ob koncu polčasa pa so Slovenci izenačili. V drugi polovici drugega polčasa so Slovenci pokazali moč in na koncu zmagali z 31 : 29. V nadaljevanju skupinskega dela jih čakajo Švedi, Japonci in Nemci.

Blejski veslač Isak Žvegelj je v nedeljo na olimpijskih igrah v Parizu uspešno opravil nastop v repasažu. V enojcu je v svoji skupini zasedel prvo mesto in se tako uvrstil v četrtfinale, ki je na sporedu danes. Žvegelj se je večji del tekme držal na drugem mestu, na koncu pa je prehitel vodilnega Paragvajca in se zanesljivo uvrstil v četrtfinale. Iz vsake od treh skupin sta se v nadaljevanje prebila prva dva čolna. »Danes je štelo le to, da se prebije v četrtfinale, kar mu je suvereno uspelo. Nastop je bil več kot soliden. Morda je malo zadržano začel, zato pa je uspešno preizkusil finiš. Ampak kot rečeno, vseeno bi bilo tudi, če bi Isak danes zasedel drugo mesto. To ne bi ničesar spremenilo. Šteje od zdaj naprej, četrtfinale bo tisti, kjer bo pomembno, kako bo nastopil,« je Žvegljev nastop ocenil dolgoletni trener in olimpijec Miloš Janša.

Sprememba lastništva v Adrii Tehnika / 10:17, 28. julij

Naj da odpoved še par slovencev pa bojo imeli problem, ker bo več kot 50% zaposlenih tujcev, kar ni dovolj za koncesijo.

Sprememba lastništva v Adrii Tehnika / 17:00, 27. julij

Kar so stari gradili v socijalizmu bo ta mafijska kamarila razprodala !

Stanovanjski sklad kupuje stanovanja in zemljišča / 06:48, 27. julij

Slovenija ima Stanovanjski sklad R. Slovenije in ne Republiški stanovanjski sklad že od 26.6.1991.

Po analizi rahla prednost lokaciji v Radovljici / 06:47, 22. julij

Pričakoval bi, da bi analizo in expertizo Gorenjci, zgornji, spodnji, osrednji, skratka Kranjci. Tko se je pa ta vlada zatekla k Primorcem. ...

Po analizi rahla prednost lokaciji v Radovljici / 23:18, 20. julij

Jest se sploh čudim, kako nekomu pride na misel, bolnišnico v Radovljico. No, ideja je že nekaj let stara, tako, da kot se tu pravi, da novi...

Sprememba lastništva v Adrii Tehnika / 21:17, 19. julij

Ali smo Slovenci res tako slabi gospodarji, da moramo kar razprodajati naše firme? Upam, da se ne spomnijo in komu prodajo kar celo Slovenijo.

Sprostili bodo promet s traktorji / 21:14, 19. julij

Nimam nič proti, bi bilo pa lepo od kmetov, da bi, kadar nanosijo zemljo ali druge zadeve na cesto, da to tudi pospravijo za seboj.