Škofjeloški rokometaši so se takole veselili petkove zmage v Radovljici. / Foto: Gorazd Kavčič

Ločani ostajajo prvoligaši

V dveh tekmah za popolnitev zadnjega mesta v 1. A slovenski rokometni ligi je bila ekipa Urbanscape Loka v dveh tekmah boljša od Radovljice, ki je 1. B ligo končala na drugem mestu.

Radovljica – V petek je bil v Radovljici pravi rokometni praznik, saj sta se v drugi tekmi za 1. A ligo pomerili najboljši gorenjski rokometni ekipi, Frankstahl Radovljica in Urbanscape Loka. Že prva tekma v Škofji Loki je nakazala, da se v Radovljici obeta zanimiv boj. Po polovici je že kazalo, da bodo Ločani z lahkoto ubranili prvoligaško vstopnico, saj so na odmor odšli s prednostjo 20 : 13. A Radovljičani se niso predali in na čelu z razpoloženim vratarjem Luko Pikovnikom so prevladovali v drugem polčasu in na povratno tekmo odšli le z dvema goloma zaostanka (33 : 31).

Odlično vzdušje

Že v Škofji Loki, kjer je približno polovica občinstva navijala za domačine, druga pa za goste, je bilo vzdušje dobro. V Radovljici je šlo vzdušje še vsaj za stopničko višje. V dvorani Srednje gostinske in turistične šole je bila peščica gledalcev, ki so pesti stiskali za gostujočo ekipo. Večinski del, po večini oblečen v rumene majice, je pesti stiskal za radovljiške rokometaše. Slednji so dobro začeli tekmo in vlivali optimizem, da je popolni preobrat možen. V 23. minuti so še vodili z 10 : 9, v 28. minuti pa zadnjič izenačili na 11 : 11. Od 29. do 32. minute so gostje naredili delni izid 5 : 0 (11 : 16) in tekma je bila praktično odločena. V 10. minuti je Žan Debelak zadel za 6 : 5, a je pri skoku na tla zadel z gostujočim vratarjem Luko Stanojlovićem. Oba sta se poškodovala. Odsotnost mlajšega ob bratov Debelak je bil za Radovljico velik udarec.

Andrej Dolenc nerešljiva uganka

Gostje so s hitro igro večkrat ukanili domačo obrambo, pri tem pa dobro izkoriščali levo krilo, Andreja Dolenca, ki je bil z 12 goli najučinkovitejši igralec tekme. »Po prvem polčasu v Škofji Loki smo bili prepričani, da nas čaka lahko delo. Radovljičani so nam hitro pokazali, da se znajo boriti in da znajo biti še kako nevarni. Na koncu so prevladale naše izkušnje in zasluženo ostajamo v prvi ligi. Še enkrat vse čestitke Radovljici,« je po drugi tekmi povedal Dolenc.

Pogled domačega kapetana

»Dali smo vse od sebe in si nimamo česa očitati. Nekaj let se je gradila ta ekipa, kar se je obrestovalo. Zasluženo smo osvojili drugo mesto v 1. B ligi,« je povedal Jan Debelak.

Na olimpijskih igrah tudi številni Gorenjci / 15:41, 13. julij

Tale Franjo bi pa lahko uporabil drugo besedo, npr. skregan, razdvojen. Sicer pa v športu uk'p držimo.

Po analizi rahla prednost lokaciji v Radovljici / 11:35, 12. julij

Po analizi rahla prednost lokaciji v Radovljici / 11:05, 12. julij

Edina logična lokacija je Kranj, ki ima sam več prebivalcev kot celotna zgornja gorenjska skupaj. Je tretje največje slovensko mesto in edino brez bolnišnice.

Po analizi rahla prednost lokaciji v Radovljici / 08:03, 12. julij

Bližina avtocestnega priključka so dodatne točke; hrup zaradi bližine avtoceste so negativne točke. Razumi kdor more.

Kranj se povezuje s Fukuijem / 11:04, 10. julij

Nova priložnost, da se gre župan turista na Japonskem, seveda na občinske stroške. Nova bolnica sredi mesta je res precej mimo. V Murski Sob...

Pred potjo je rekla: »Mat' 'ma jajca, pa gre.« / 07:15, 7. julij

Čestitke! Res velik podvig, vam še veliko podobnih privoščim iz srca!

Odprtje nove ceste spremljal protest / 21:46, 5. julij

Slovenci smo resnično eni čudni ljudje. Če se nič ne gradi se jajcamo, če se gradi protestiramo. So še vedno najboljše obljube, potem se pa nič ne dela?