Več kot 10.000 slovenskih grl je preglasilo sicer precej številnejšo dansko občinstvo v Stuttgart Areni. / Foto: Jure Makovec/STA

Slovenci dokazali svojo moč

Slovenski nogometni navdušenci so v nedeljo na huronske vzklike veselja čakali do 77. minute, ko je Erik Janža mojstrsko sprožil diagonalni strel z leve. Slovenija je z Dansko igrala izenačeno, rezultat je bil 1 : 1.

Matjaž Kek: »Ves čas sem imel občutek, da ne morem te tekme izgubiti. Navijači, ko ti na takšen način pomagajo ... Toliko nasmejanih obrazov, toliko sporočil. Hvala vsem, ki so danes navijali za Slovenijo na tem stadionu in po vsem svetu.«

Stuttgart – Deset minut pred tekmo so bile slovenske ceste precej bolj prazne, kot so običajno ob nedeljah okrog 18. ure. Nekateri smo še hiteli, da ne zamudimo najbolj slovesnega trenutka na tekmi, ko zaigra slovenska himna, drugi so bili že prikovani pred televizijske ekrane in čakali, da se tekma začne, več kot 10.000 najbolj zagnanih slovenskih navijačev pa je bilo zbranih v Stuttgart Areni. Potem se je začelo: 90 minut (in štiri sodniškega podaljška) upanja, trepetanja in končnega sladkega občutka, da so Slovenci dokazali, da so lahko še kako nevaren tekmec.

Danci so v uvodu takoj želeli upravičiti vlogo favorita in so močno pritisnili proti slovenskim vratom, a si konkretnejše priložnosti v prvih desetih minutah niso priigrali. Na drugi strani so Slovenci redko prišli na nasprotno polovico, toda prva priložnost je bila njihova. V 16. minuti je žoga na približno 25 metrih prišla do Benjamina Šeška, ki ni okleval. Silovito je sprožil, žoga pa je za nekaj centimetrov zgrešila cilj. Le minuto pozneje je Danska povedla. Žogo je v avt izbil Jaka Bijol. Danci so ga hitro izvajali. V kazenskem prostoru je podajo s peto podaljšal Jonas Wind. Žoga je prišla do Christiana Eriksena, ki jo je najprej zaustavil s prsmi in jo s polvolejem prefinjeno poslal v malo mrežico slovenskih vrat. Jan Oblak je bil nemočen. Prvi polčas se je končal z rezultatom 1 : 0. Odmor med polčasoma pa je Slovencem očitno prinesel preporod, ki je prinesel izenačenje Erika Janže v 77. minuti.

»Na ta stadion imam posebne spomine še z Rijeko. Ves čas sem imel občutek, da ne morem te tekme izgubiti. Navijači, ko ti na takšen način pomagajo ... Toliko nasmejanih obrazov, toliko sporočil. Hvala vsem, ki so danes navijali za Slovenijo na tem stadionu in po vsem svetu,« je bil nad izredno podporo Slovencev na tribunah navdušen selektor Matjaž Kek. Deset tisoč slovenskih grl je namreč številčno precej močnejše Dance velikokrat preglasilo. Naslednja tekma bo v četrtek ob 15. uri, ko se bodo Slovenci v Münchnu pomerili s Srbi.

Po analizi rahla prednost lokaciji v Radovljici / 11:05, 12. julij

Edina logična lokacija je Kranj, ki ima sam več prebivalcev kot celotna zgornja gorenjska skupaj. Je tretje največje slovensko mesto in edino brez bolnišnice.

Po analizi rahla prednost lokaciji v Radovljici / 08:03, 12. julij

Bližina avtocestnega priključka so dodatne točke; hrup zaradi bližine avtoceste so negativne točke. Razumi kdor more.

Kranj se povezuje s Fukuijem / 11:04, 10. julij

Nova priložnost, da se gre župan turista na Japonskem, seveda na občinske stroške. Nova bolnica sredi mesta je res precej mimo. V Murski Sob...

Pred potjo je rekla: »Mat' 'ma jajca, pa gre.« / 07:15, 7. julij

Čestitke! Res velik podvig, vam še veliko podobnih privoščim iz srca!

Odprtje nove ceste spremljal protest / 21:46, 5. julij

Slovenci smo resnično eni čudni ljudje. Če se nič ne gradi se jajcamo, če se gradi protestiramo. So še vedno najboljše obljube, potem se pa nič ne dela?

Obvoznica v Železnikih ni odprta / 11:14, 5. julij

Čez poletje pa res ni za pričakovati, da bodo državni organi izdali vsa dovoljenja. UE stavkajo in večina zaposlenih po ministrstvih je na Hrvaške,. Držimo pesti, da bo obvoznica odrta do konca leta.